Divadlo Litera
Bělohorská
160 00 Praha 6

tel.: +420 603 872 131
e-mail: info@divadlolitera.cz

VYBERTE SI Z REPERTOÁRU "DIVADLA LITERA" .

KÁMEN A BOLEST

Představení inspirované slavným románem Karla Schulze. mistrovské dílo nejen české, ale i evropské a světové literatury. Strhující příběh Michelangela Buonarrotiho, jednoho z největších sochařů všech dob. Tento příběh Vás zavede do Florencie za doby vlády "patrona umění a umělců" Lorenza Medicejského. Stanete se svědky jeho smrti, převzetí moci fanatickým mnichem Savonarolou, soupeření dvou geniálních umělců Michelangela Buonarrotiho a Leonarda da Vinci. Román je psaný brilantní češtinou, jejíž zachování a maximálně kvalitní prezentace je ctižádostí souboru Divadla Litera.

 

SCÉNÁŘ :  František Kreuzmann  ,         REŽIE :  Jaromír Staněk ,            HUDBA :  Jakub Pospíšil

HRAJÍ :     Jan Čenský ,  František Kreuzmann ,  Svatopluk Schuller ,  Zbyněk Fric / Petr Vobecký  a  Monika Schullerová .

 

TŘI LEGENDY O KRUCIFIXU

Dramatizace tří vynikajících povídek Julia Zeyera.  Kolik lidí dnes zná alespoň něco z díla geniálního českého spisovatele, mystika a romantika ?  "Tři legendy o krucifixu" patří mezi jeho mistrovská díla.  Legendy  slovenská, pražská a španělská oslní nejen nádhernou češtinou, ale především napínavými a krásnými příběhy .

 

SCÉNÁŘ :  František Kreuzmann  ,                 REŽIE :  Jaromír Staněk

HRAJÍ :     Alfred Strejček ,  Monika Schullerová  a  Svatopluk Schuller .

 

S LÁSKOU VÁŠ  . . .

        Jan Holý, včelař, vlastník úlů pod Daliborkou, odkud jeho včely vylétaly za snůškou do Jeleního příkopu, pokladník a člen představenstva Spolku pražských včelařů, též instruktor pletení košíků v Klárově ústavu slepců. Otec čtyř dětí, těšící se na narození dalšího potomka. Když v polovině června 1914 narukoval jako záložník na vojenské cvičení do Jindřichova Hradce, netušil, že jen pár dnů nato, 28.června1914, ruka atentátníka změní nejen běh světových dějin, ale i jeho vlastní osud.   A to zcela fatálně ! O válkách už bylo napsáno mnoho. Nyní ale máte možnost prožít autentické dramatické příběhy tak, jak je popsali jejich přímí účastníci ve svých dopisech. Mozaiku strhujících událostí, které napsal sám život a zaznamenali je sami jejich hrdinové. Originální korespondence z různých válek, která vytváří neskutečné, leč přece skutečně prožité příběhy. Díky nim spolu s námi objevíte, že dopis je úchvatný, svébytný literární tvar. Když autor scénáře hledal ústřední příběh pro tuto inscenaci, přečetl jistě přes tisícovku dopisů, pohledů a korespondenčních lístků z mnoha laskavě zapůjčených pozůstalostí. Netušil, že nejsilnější příběh pro hlavní dějovou linii nakonec najde v rodině, že hlavním hrdinou bude jeho předek, že adresa, na kterou jeho praděd zasílal svoji korespondenci byla dlouhá léta jeho domovem, kam dodnes pravidelně dochází za svými rodiči.

SCÉNÁŘ A REŽIE :  Svatopluk Schuller ,      HUDBA :  Jakub Pospíšil ,        VÝTVARNÉ ŘEŠENÍ : Jan Růžička

HRAJÍ :                  Karolína Frýdecká / Monika Schullerová  ,    Daniel Rous   a    Radek Valenta .

Právě hrajeme...